Bikiny

Bikiny jsou dvojdílné dámské plavky, jejichž vrchní část ve tvaru podprsenky zakrývá poprsí a její spodní část ve tvaru kalhotek zakrývá pozadí. Tvary a design odpovídají spodnímu prádlu s rozdílem použití jiných materiálů vhodných pro rychlé schnutí. Dnes se setkáváme s vícero druhy Bikin, mezi které patří také Tanga, Monokiny, Tankiny, V-kiny, Mikrokiny, G-string a další.

Bikiny a jejich historie

V roce 1946 došlo v rámci jaderných testů ke svržení atomové bomby na ostrov Bikiny. Ten je součástí Marschallových ostrovů v Tichém oceánu. Pouhé čtyři dny po svržení bomby představil „atomový výbuch“ ve světě módy Francouzský inženýr Louis Réard. Jeho výrobkem byli nejmenší dosud vyráběné plavky na světě Bikiny, pojmenovány právě podle události z předešlých dní. Bikiny byli tak revoluční, že žádná z přítomných modelek předvádějících nejnovější trendy v pařížských lázních si netroufla tyto plavky představit veřejnosti. K tomu se odhodlala až striptýzová tanečnice Micheline Bernardiniová, která se tak navždy zapsala do análů historie Bikin. Plavky byli přijaty s velikou nevolí a kritikou.

NÁŠ TIP: Nakupujte Bikiny v eshopu In-oblečení.cz

Své o tom mohou hovořit mimo jiné účastnice Miss World, které v 50. letech byli vyloučeny ze soutěže za nošení Bikin, dvoudílných plavek. Podle odborníků se jednalo o zvýhodňování a ovlivňování poroty tím, že ženy ukázaly více ze svého těla nežli ty, které se styděli.

Ačkoliv mluvíme o revoluci ve světě plavek, dvoudílné plavky jsou známé již z antického Řecka, kde byli používány jako sportovní úbor pro atletické účely.

Bikiny ve 21. století

Dnes Bikiny vládnou plážové módě po celém světě. Módní návrháři nás doslova zavalují stále novými nápady. Mezi ty v historii oblíbené patří použití flitrů, stříbra, zlata a použitý stylových potisků, které dodaly Bikinám nové možnosti.

Připravily jsme pro vás ukázku Bikin s možností koupě v partnerských internetových obchodech.


Přispějte do diskuse