Dvoudílné plavky

Dvoudílné plavky

Dvoudílné plavky od luxusnipradlo.cz

V minulosti bylo nepřijatelné, aby se ženy odhalovali. Dnes je horkém počasí zvykem sundat si téměř vše. Ale zpět na samý začátek. Dvoudílné plavky se objevily již v roce 1 400 před naším letopočtem. Tehdy nesloužili ještě ke koupání, ale jako atletický úbor. Oficiálně jsou vynálezci dvoudílných plavek dva Francouzi Louis Reárd a Jacques Heim. Díky vládnoucím systémů bylo nošení dvoudílných plavek v několika zemích (Španělsko, Itálie či Portugalsko) po desítky let zakázáno.

Historie pamatuje dokonce vyloučení soutěžících z probíhající soutěže Miss World. Důvodem bylo zvýhodnění soutěžících, které odkryly svá těla. To bylo dle organizátorů a odborníků nepřípustné. V té době by jistě nikdo netušil, že o několik let později se dvoudílné plavky stanou nejoblíbenějším koupacím úborem.

Od 21. století jsou dvoudílné plavky jasný lídrem na trhu s plážovou módou. Výrobci a módní návrháři dnes vyrábějí tisíce druhů plavek z různých materiálů. Na plážích se setkáváme s různými vzory, ozdobami a materiály. Doba je dokonce tak daleko, že je možné si koupit plavky, přes které se opálíte.

NÁŠ TIP: Nová kolekce dvoudílných plavek na Astratex.cz

Dvoudílné plavky – druhy

Tankiny – Spodní díl plavek je tvořen klasickými kalhotkovými plavkami. Vrchní díl je tvořen topem. Ten dosahuje různých velikostí a délek. Někdy končí těsně pod ňadry jindy dosahuje délky až k bříšku. Nevýhodou tohoto typu plavek za zakrytí větší poloviny horní části těla při opalování.

String Bikiny – jeden z nejčastějších druhů plavek, se kterými se na plážích setkáme. Jeho identifikací jsou použité úzké šňůrky v okolí zavazování a také na bocích. Plavky jsou šity do trojúhelníkového tvaru.

Tanga plavky – Plavky odkrývající celou zadní část těla ženy. Spojeny s přední části jsou pouze úzkými šňůrkami. Jejich dalším znakem je trojúhelníkový tvar na hýždi.

G string – plavky G string se velice podobají tangám. Rozdílem je pouze trojúhelník, který je zde nahrazen šňůrkami, které společně tvoří písmeno T.

Mikrokiny – jak sám název napovídá, jedná se o miniaturní plavky, který zakrývají pouze nezbytné části ženského těla. V zadní části se jedná o typ G string. Takové plavky nejsou často k vidění, protože jsou ostatními považovány za nevhodné.

Šortkové plavky – krátké přilnavé plavky ve tvaru šortek.


Přispějte do diskuse